Τρία Χρυσά Μετάλλια για το Ανατόλια στο AFS Athletic Tournament!

Το περασμένο Σαββατοκύριακο, οι αθλητές του Ανατόλια έφεραν στο σχολείο τρία χρυσά μετάλλια από τη συμμετοχή τους στο Αθλητικό Τουρνουά που διοργάνωσε η Αμερικανική Γεωργική Σχολή. Όλες οι ομάδες μας κατέλαβαν την πρώτη θέση, αποδεικνύοντας τις ικανότητές τους στον αγωνιστικό χώρο αλλά και το αθλητικό τους πνεύμα! Η ομάδα ποδοσφαίρου των κοριτσιών νίκησε τη Γερμανική Σχολή 2-0 στον τελικό, ενώ η ομάδα ποδοσφαίρου των αγοριών νίκησε τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη με 7-1. Τέλος, η ομάδα μπάσκετ των αγοριών νίκησε επίσης τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη σε έναν αγώνα που έληξε με σκορ 57-54. Αξίζουν ιδιαίτερες ευχαριστίες στους προπονητές των ομάδων μας που συνέβαλαν καθοριστικά στις επιτυχίες του τουρνουά.